Kobiety Rakiety: My z pokolenia X

„Perfekcyjne menedżerki, czujne przyjaciółki, empatyczne rozmówczynie, zaradne panie domu, czułe partnerki, córki pamiętające o rodzicach i rocznicach, rozsądne matki, atrakcyjne i komunikujące swoje potrzeby kochanki… rany, na pewno o kilku rolach zapomniałam. Zorientowane w kwestii nowych trendów, spełnione zawodowo, rezolutne w towarzystwie i swobodne wśród znajomych, agresywne i asertywne w pracy, a w domu czułe i wspaniałe strażniczki domowego ogniska. Cieszące się życiem, bo przecież „carpe diem”, ale stojące twardo na ziemi i opracowujące skrupulatnie kolejne strategie: na dom, na związek, na karierę. O świcie krótka medytacja, przed snem kieliszek czerwonego wina (lub mądrzej, dobra książka). Oczywiście my z generacji X jesteśmy bardzo dzielne. Ale też bardzo obciążone i często pogubione.”

Przekroczenie czterdziestki to moment graniczny – stawia młodość versus dojrzałość i skłania kobiety do refleksji i podsumowań: w jakim punkcie życia jestem? Czy tam gdzie naprawdę chciałam być? To też okazja, żeby spojrzeć na swoje życie z dystansu i w kontekście teraźniejszości ocenić szansę na przyszłość naszych marzeń, a przynajmniej oczekiwań. Jeśli to, co jest teraz nie rokuje, to może nadszedł czas, żeby coś zmienić?


Razem z moimi rozmówcami staram się dowiedzieć jakie naprawdę jest pokolenie X? Odbywam krótką podróż w czasie, aby, poza dostępnymi kliszami, odkryć, co tak naprawdę ukształtowało kobiety z mojej generacji, co nas zmieniało, wpływało na poczucie estetyki i na wyznawane wartości.

Rozmawiam ze specjalistami, ekspertami oraz kobietami z pokolenia X. Wśród moich rozmówców znaleźli się: Anna Gonera, Krzysztof Bąk, Joanna Godecka, Iwona Radziejewska-Choma, Cezary Ściborski, Barbara Borkowska, Beata Milczarek, Lidia Kalita, Kasia Sokołowska, Piotr Mosak, Andrzej Depko, Julita Czernecka, Rafał Kuźlik, Joanna Baranowska, Alina Adamowicz, Olga Kozierowska, Marta Drożdż i Marlena Bielinska.

Oddaję tę książkę nie tylko Wam, rozpędzone dziewczyny (!) z pokolenia X, ale także Waszym mamom, partnerom, a nawet dorastającym lub tym całkiem dorosłym już dzieciom. Dzięki niej być może lepiej Was poznają i zrozumieją, dokąd i po co tak biegniecie, czego się boicie, czego macie dosyć i jakie są Wasze najczęstsze marzenia. A jeśli w efekcie zaczniecie o tym ze sobą nareszcie szczerze rozmawiać, to dla mnie będzie to prawdziwy sukces.


Książka jest już dostępna w sprzedaży!